SPIŠSKÁ NOVÁ VES: V Strednej priemyselnej škole technickej plánujú vodozádržné opatrenia za 800-tisíc eur


Dátum: 21.04.2022

Obrázok k aktualite SPIŠSKÁ NOVÁ VES: V Strednej priemyselnej škole technickej plánujú vodozádržné opatrenia za 800-tisíc eur
Stredná priemyselná škola technická v Spišskej Novej Vsi by chcela vo svojom areáli vybudovať niekoľko typov vodozádržných stavieb s celkovou plochou viac ako 7-tisíc metrov štvorcových. Na projekt by malo ísť približne 800-tisíc eur bez DPH, pričom financovaný by mal byť z eurofondov. Ako ďalej vyplýva z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, škola zatiaľ hľadá dodávateľa stavebných prác.

Cieľom realizácie vodozádržných opatrení je zmiernenie negatívnych dôsledkov zmeny klímy v areáli školy. Malo byť ísť o sedem typov opatrení. V rámci nich pôjde o vegetačnú strechu, podpovrchové akumulačné nádrže či podpovrchové vsaky. Škola chce rovnako nechať vybudovať dažďové záhrady a jazierko v átriu aj vegetačné steny. Okrem toho je na pláne výmena nepriepustných plôch za vegetačnú alebo priepustnú. Pribudne tiež prístrešok či osvetlenie. Celková predpokladaná hodnota prác je viac ako 799-tisíc eur bez DPH, trvať by mali deväť mesiacov.

Strednú školu v Spišskej Novej Vsi navštevuje v súčasnosti v rámci denného štúdia viac ako 500 žiakov. Ako informuje na svojej internetovej stránke, študenti sa vzdelávajú v šiestich študijných odboroch v 44 odborných a špecializovaných učebniach.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu