Spišská N. Ves:Rekonštrukcia komunikácie na Duklianskej ulici sa začne v apríli


Dátum: 18.03.2021

Obrázok k aktualite Spišská N. Ves:Rekonštrukcia komunikácie na Duklianskej ulici sa začne v apríli
Košický samosprávny kraj (KSK) začne v apríli s rozsiahlou rekonštrukciou cesty na Duklianskej ulici v Spišskej Novej Vsi. V tejto časti zároveň mesto plánuje rozšíriť aj cyklistickú infraštruktúru. Informovala o tom vedúca kancelárie primátora Andrea Jančíková s tým, že nevyhnutné budú aj dočasné uzávery ciest.

Ako priblížila, v období mesiacov apríl - jún, počnúc utorkom 6. apríla, sa začnú rekonštrukčné práce komunikácie III/3244 na Duklianskej ulici v rozsahu od hranice hlavnej križovatky až po železničné priecestie pred sídliskom Západ. Investorom rekonštrukcie, ako aj správcom komunikácie je KSK. Realizátorom stavby je spoločnosť Strabag.

"Stavbu bude Košický samosprávny kraj koordinovať aj so zámerom mesta Spišská Nová Ves na rozšírenie cyklistickej infraštruktúry. V tejto súvislosti vedenie mesta vypracovalo projekt, na ktorý v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 203.503,39 eura,“ uviedla Jančíková. V rámci projektu mesta dôjde k úprave a rekonštrukcii komunikácií pre cyklistov a doplneniu zvislého a vodorovného dopravného značenia.
 
Rekonštrukčné práce budú realizovať v troch etapách. V rámci prvej a druhej bude prvým rekonštruovaným úsekom časť od hranice križovatky pri hoteli Metropol po železničné priecestie pri sídlisku Západ. Výjazd vozidiel z pozemkov a dvorov bude podľa dočasného dopravného značenia. Jančíková upozornila, že v deň kladenia asfaltových zmesí nebude možný vjazd a výjazd na pozemok. Realizátor stavby bude kontaktovať majiteľov dotknutých pozemkov prostredníctvom e-mailu.

Ako ďalej ozrejmila vedúca kancelárie primátora, smer jazdy bude umožnený iba smerom von z mesta. Obyvatelia sídliska Západ alebo Smižian sa tak do centra mesta dostanú iba po Radlinského ulici popod železničný podjazd. V križovatke pri supermarkete Kaufland bude zákaz vjazdu pre osobné motorové vozidlá smerom k nákupným strediskám. Zásobovaniu bude umožnený vjazd aj výjazd iba mimo obdobia asfaltovania. „Počas prvej a druhej etapy bude na križovatke pri hoteli Metropol smer jazdy Starosaská – Odborárov a opačne prejazdný. Počas tretej etapy bude táto križovatka uzavretá,“ zdôraznila Jančíková.

V tretej etape bude rekonštrukcia v úseku hranice veľkej križovatky s Elektrárenskou ulicou - od časti komunikácií pred Prima bankou a bývalou baníckou školou po križovatku pri hoteli Metropol. „Oba jazdné pruhy budú uzavreté v celom profile. Vozidlám pošty a taxi služieb bude umožnený vjazd z ulice Stará cesta v obojstrannom smere,“ podotkla Jančíková. Ako doplnila, na ulici Stará cesta bude zákaz parkovania. Na veľkej križovatke bude smer jazdy sever – juh a opačne prejazdný. Na križovatke pri hoteli Metropol v tejto etape bude smer jazdy Starosaská – Odborárov uzavretý.

Samospráva predpokladá, že rekonštrukcia v troch etapách bude trvať asi tri mesiace. Zároveň dôjde k dočasným zmenám cestovných poriadkov mestskej a prímestskej autobusovej dopravy. Oznamy a mimoriadne cestovné poriadky budú zverejnené na stránkach www.eurobus.sk, www.spisskanovaves.eu a zahrnuté budú aj vo vyhľadávačoch www.cp.sk a Ubian.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu