Sociálni partneri hovorili na svojom prvom tohtoročnom rokovaní aj o eurofondoch


Dátum: 10.01.2022

Obrázok k aktualite Sociálni partneri hovorili na svojom prvom tohtoročnom rokovaní aj o eurofondoch
Tripartita sa na svojom prvom tohtoročnom rokovaní venovala aj návrhu opatrení „Daňovej revolúcie“ vrátane vyčíslenia dopadov. Sociálni partneri na štrnástom stretnutí Hospodárskej a sociálnej rady SR hovorili aj o aktuálnom stave čerpania a krízovom manažmente dočerpania štrukturálnych fondov z programového obdobia 2014-2020, či o návrhu zákona o príspevkoch z fondov Európskej únie z dielne Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a novom covid automate.

„Na základe dohody sociálnych partnerov bude Návrh Strategického plánu spoločnej poľnohospodárskej politiky 2023-2027 a návrh zákona o obchodovaní s emisnými kvótami predmetom mimoriadneho zasadnutia Hospodárskej a sociálnej rady SR," informoval ďalej rezort práce.

Tripartita prerokovala aj tri body schváleného programu. Návrh zákona o osobnom dôchodkovom produkte partneri prediskutovali a zhodli sa, že ho s pripomienkou Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR posunú do ďalšieho legislatívneho procesu. Návrh zákona o pozemkových úpravách prešiel bez súhlasu Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR, Republikovej únie zamestnávateľov a Združenia miest a obcí Slovenska. Naopak konsenzuálne bez pripomienok posunuli členovia tripartity do ďalšieho legislatívneho procesu návrh nariadenia vlády o priamej výchovno-vzdelávacej činnosti.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu