Slovensko.sk vylepšuje hlavnú stránku


Dátum: 22.03.2018

Obrázok k aktualite Slovensko.sk vylepšuje hlavnú stránku
Portál verejnej správy bude ešte lepší a priateľskejší! Služby súvisiace s prepisom auta alebo prepisom bydliska už používatelia nájdu jedným klikom. Ako vyzerajú vylepšenia, ktoré povedú k lepšej prehľadnosti webstránky?

Pre zefektívnenie práce s elektronickými službami štátu a zároveň lepšie využívanie e-schránok pribudlo na hlavnej stránke slovensko.sk niekoľko proklientských zmien.
Zmeny-na-uvodnej-stranke-portalu-221x300

Najčastejšie vyžívané služby už nebude nutné vyhľadávať, ale portál ich užívateľom ponúkne priamo pod odkazom „Vybrané e-služby“. Tieto služby, ako aj všetky ostatné, bude možné aj naďalej vyhľadávať podľa ich názvu, inštitúcie, životnej situácie či miesta pôsobenia inštitúcie v sekcii „Nájsť službu“. Na najčastejšie využívané služby, napríklad pri prepise auta či zmene bydliska, už bude stačiť jeden klik.

„Aby občania radi využívali elektronické služby štátu, musí to byť pre nich čo najefektívnejšie a najkomfortnejšie. Verím, že aj táto malá zmena môže pomôcť mnohým k tomu, aby mohli využívať výhody elektronických služieb,“ vyjadril sa Lukáš Sojka, generálny riaditeľ NASES.
 

V hlavných odkazoch napravo na hlavnej stránke nájdete odpovede na najčastejšie otázky užívateľov. Ak odpoveď na svoju otázku nenájdete, priamo na hornej lište zostáva tlačidlo s názvom „Pomoc“, kde sa nachádzajú kontaktné údaje na kontaktné centrum slovensko.sk. Vedľa „Otázok a odpovedí“ sa nachádza ďalší odkaz „Životné situácie“, ktorý je dôležitý pre zjednodušenie vyhľadávania informácií o e-službách. Predtým sa tu nachádzala „Elektronická úradná tabuľa“, ktorá je umiestnená v pätke portálu slovensko.sk.

Zdroj: NASES


Skočiť na hlavné menu