Slovenskí experti si zahrali eurofondové monopoly


Dátum: 13.09.2018

Obrázok k aktualite Slovenskí experti si zahrali eurofondové monopoly
Viacerí slovenskí experti z oblasti hodnotenia fondov Európskej únie si včera v Bratislave zahrali eurofondové monopoly. Inovatívnu stolovú hru mali možnosť si vyskúšať na workshope určenom pre hodnotiteľov, ktorých každodennou prácou je hodnotiť, či sú verejné zdroje využívané efektívne. Hra bola súčasťou workshopu, ktorý bol dnes v Bratislave pod vedením špecializovaného zahraničného tímu expertov a tvorcov simulácie z Poľska z výskumnej spoločnosti EGO, s.c.
 
Organizátorom podujatia bol Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII). „Hodnotenie verejných zdrojov, ku ktorým patria aj eurofondy, je tým nástrojom a prostriedkom, ktorý poskytuje odpovede na otázky o dosiahnutých výsledkoch a účinnosti použitých zdrojov,“ vysvetlila generálna riaditeľka sekcie Centrálny koordinačný orgán ÚPVII Denisa Žiláková s tým, že hodnotenie tak musí byť kvalitné.
 
Práve ÚPVII, ako Centrálny koordinačný orgán pre eurofondy, sa snaží kvalitu hodnotenia zvyšovať aj prostredníctvom vzdelávania hodnotiteľov. A práve jednou zo vzdelávacích aktivít bol aj dnešný interaktívny workshop spojený s hraním stolovej simulačnej hry doplnenej malými prednáškami, podrobnou spätnou väzbou a živými diskusiami.
 
Cieľom hry bolo získať vedomosti napríklad o tom, ako fungujú vzťahy medzi hodnotením a politickým cyklom či aké vhodné hodnotiace stratégie využívať. Hra účastníkov tiež naučila, ako získavať dôveryhodné štúdie, ale aj ako kombinovať ich výsledky so stručnými politickými argumentami.
 

Skočiť na hlavné menu