Škôlku v Liptovskom Mikuláši na Komenského ulici zateplili, pribudla aj nová trieda


Dátum: 30.09.2019

Obrázok k aktualite Škôlku  v  Liptovskom Mikuláši na Komenského ulici zateplili, pribudla aj nová trieda
Deti z Materskej školy (MŠ) na Komenského ulici v Liptovskom Mikuláši majú kvalitnejšie podmienky na pobyt v škôlke. Radnica na budove zrealizovala stavebné úpravy a zateplenie celého objektu. Na rad prišla aj nadstavba, vďaka ktorej sa zvýšila kapacita škôlky o jednu triedu.

Materská škola bola do stavebných úprav určená pre 75 detí, dnes ju môže navštevovať 96 detí. "Tešíme sa, že rodičom pri zápise nemusíme povedať nie a ich deti môžeme privítať u nás, v materskej škole. Naša škôlkarská rodina sa rozrástla o celú triedu," načrtla riaditeľka MŠ na Komenského ulici Beata Grešová.

Aktuálna obsadenosť škôlky je 86 detí, ktoré sú rozdelené v štyroch triedach. Nová trieda je vybavená a plne funkčná od začiatku školského roka 2019/2020. "Sme pripravení prijímať deti aj počas školského roka, pokiaľ nám to dovolí kapacita," dodala Grešová.

V nadstavbe vznikla trieda s herňou a spacou časťou, patria k nej aj nové priestory kuchynky a umyváreň s toaletami. Na realizáciu projektu získalo mesto z eurofondov 323.000 eur.

Projekt bol realizovaný v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja.

Skočiť na hlavné menu