Školenia o kybernetickej a informačnej bezpečnosti môžu stáť predbežne milión eur


Dátum: 16.11.2022

Obrázok k aktualite Školenia o kybernetickej a informačnej bezpečnosti môžu stáť predbežne milión eur
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) plánuje odborné školenia v oblasti kybernetickej a informačnej bezpečnosti predbežne takmer za jeden milión eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Do konca budúceho roka plánuje vo všetkých krajských mestách aspoň 580 školení v oblasti governance (riadenie) a 715 technických školení. Podľa verejnej súťaže školenia budú pre zamestnancov verejnej správy.
Zákazku na tieto služby chce rezort podľa informácií vo Vestníku verejného obstarávania financovať zo zdrojov Európskej únie cez Operačný programu Integrovaná infraštruktúra, a to s názvom Výcvikové a školiace stredisko pre bezpečnosť prevádzky a správy IT pre sektor verejnej správy. Celková odhadovaná hodnota za dodanie odborných školení, plánovaných pôvodne od decembra tohto roka do záveru roka 2023, je 987-tisíc eur bez DPH. Školenia v oblasti governance by podľa predpokladov mali stáť 239-tisíc eur a technické školenia zhruba 748-tisíc eur bez dane. Ministerstvo predĺžilo lehotu na predkladanie a otváranie ponúk v oboch častiach tendra na 28. novembra.
Školenia budú poskytované pre zamestnancov verejnej správy. „Metóda výučby je prezenčná, praktická s ukážkami a cvičeniami, podľa charakteru každého školenia," uviedol rezort informatizácie s tým, že žiada primárne prezenčnú výučbu. Online výučba bude prípustná len po výslovnom schválení ministerstvom, napríklad v prípade, ak viacero účastníkov z rôznych lokalít prejaví záujem o online výučbu alebo v prípade epidemiologických opatrení.
„Záujemca si bude školenie objedávať cez portál, ktorý bude obsahovať zoznam školení s dostupnými termínmi a obsadenosťou. Portál je súčasťou dodávky riešenia vo forme služby a úspešný uchádzač ho bude prevádzkovať na vlastné náklady," priblížilo ministerstvo.
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu