Skalická nemocnica má vynovené operačné a pôrodné sály vďaka eurofondom


Dátum: 22.06.2020

Obrázok k aktualite  Skalická nemocnica má vynovené operačné a pôrodné sály vďaka eurofondom
Fakultná nemocnica s poliklinikou v Skalici má vynovené operačné a pôrodné sály gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia za takmer 1,3 milióna eur. Modernizácia priestorov bola financovaná z fondov Európskej únie, desiatimi percentami sa na financovaní podieľala aj samotná nemocnica. Práce začali vo februári minulého roku a trvali trinásť mesiacov. Podľa predsedu predstavenstva nemocnice Ivana Uhliarika sa uskutočňovali počas plnej prevádzky oddelenia.

Stavebné a rekonštrukčné práce v sálach sa vykonávali v dvoch etapách, najskôr na gynekologickom úseku na druhom poschodí, po ich skončení sa stavbári presunuli do úseku pôrodnice o poschodie vyššie. Súčasťou modernizácie gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je aj jeho vybavenie novou zdravotníckou technikou, nábytkom a ďalšími zariadeniami za 200-tisíc eur. Vynovené priestory sú vybavené novými pôrodnými lôžkami, operačnými lampami a mobilným operačným stolom pre sekčnú sálu.

Výsledkom investície bude zvýšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientky gynekológie a pôrodnice, zvýši sa aj efektivita a produktivita operačného a pôrodného traktu. Spolu s modernejším prostredím ponúkne oddelenie aj inovované služby.

Skalická pôrodnica bola podľa pacientského hodnotenia za rok 2019 vyhodnotená ako najlepšia v Trnavskom kraji. Ročne v nej podľa Ivana Uhliarika zaznamenávajú približne 740 pôrodov a vykonajú okolo tisícky menších či väčších operačných zákrokov. Uhliarik v tejto súvislosti zdôraznil, že rodičky sa pri opakovaných tehotenstvách do skalickej pôrodnice vracajú.

Nemocnica v Skalici pôsobí od roku 1944, gynekologická a pôrodnícka starostlivosť v nej mala miesto od začiatku.


Zdroj : SITA

Skočiť na hlavné menu