Skalica získala viac ako 339.000 eur na opravu materskej školy


Dátum: 25.01.2018

Obrázok k aktualite Skalica získala viac ako 339.000 eur na opravu materskej školy
Mesto Skalica získalo nenávratný finančný príspevok 339.434,96 eura z Integrovaného regionálneho operačného programu  na revitalizáciu Materskej školy (MŠ) Pod Kalváriou. Zmluvu podpísalo mesto s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

V rámci projektu sa na pracovisku Pod Kalváriou realizuje prestavba hospodárskeho pavilónu na triedu, čím sa zvýši kapacita MŠ o 19 miest, odstráni sa havarijný stav podlahových konštrukcií a vnútornej kanalizácie, zníži sa energetická náročnosť objektu. Podľa plánov projektu sa obnoví aj oplotenie objektu a vybavenie dostane aj interiér novej triedy.

„Nenávratný finančný prostriedok je určený na rekonštrukciu pracoviska MŠ. Cieľom projektu je zvýšiť kvalitu poskytovaných služieb v oblasti predškolského vzdelávania a zvýšením kapacity zariadenia uľahčiť prístup k verejným službám,“ povedal k využitiu príspevku primátor Skalice Ľudovít Barát.

 Mesto bude spolufinancovať projekt piatimi percentami z plánovaného rozpočtu, čo predstavuje sumu 17.865 eur. Celkové plánované náklady na opravu MŠ sú vo výške 357.299,96 eura.
 
Zdroj:TASR
 
 
Skočiť na hlavné menu