SIEA pre mimoriadny záujem zvýšila balík financií na kreatívne vouchery


Dátum: 03.11.2020

Obrázok k aktualite SIEA pre mimoriadny záujem zvýšila balík financií na kreatívne vouchery

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) sa pre mimoriadny záujem rozhodla zvýšiť balík financií určených na podporu malých a stredných podnikateľov z kreatívnych odvetví. Agentúra nebude vyhlasovať nové výzvy, ale podporí záujemcov o kreatívne vouchery, ktorí sú registrovaní v zásobníku žiadostí. Informoval o tom vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

Kreatívne vouchery sú určené pre mikro-, malé a stredné podniky, ktoré majú záujem inovovať a využiť pritom služby z vybraných oblastí kreatívneho priemyslu. Záujem je podľa SIEA veľký a aktuálne kapacity vyhlásenej výzvy z 23. júla už boli vyčerpané.

"Chceme maximálne zefektívniť a urýchliť možnosť čerpania finančnej podpory poskytovanej prostredníctvom kreatívnych voucherov, preto nevyhlasujeme nové výzvy, ale zvyšujeme aktuálne. Takto sme schopní zvýšiť počet uspokojených záujemcov až na dvojnásobok. Aby sme tak pomohli zmierniť dosahy spôsobené v dôsledku ochorenia COVID-19 na podnikateľov," uviedol generálny riaditeľ SIEA Peter Blaškovitš.
 
Podrobné zmeny a všetky informácie sú uvedené v usmerneniach k dotknutým výzvam na stránke projektu www.vytvor.me. Podpora vo forme kreatívnych voucherov je poskytovaná z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.


Zdroj: TASR
 
Skočiť na hlavné menu