SIEA ponúka bezplatné online poradenstvo pre firmy z kreatívneho priemyslu


Dátum: 19.01.2023

Obrázok k aktualite SIEA ponúka bezplatné online poradenstvo pre firmy z kreatívneho priemyslu
Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) ponúka prostredníctvom národného projektu vytvor.me dizajnérom, architektom, programátorom a marketingovým pracovníkom odporúčania, ktoré im pomôžu zdokonaliť podnikanie. Informovala o tom manažérka komunikácie a hovorkyňa SIEA Zuzana Valentová.

Bezplatné digitálne poradenstvo vo forme videoprednášok môžu využiť podnikatelia, ktorí pôsobia v štyroch podporovaných odvetviach kreatívneho priemyslu. K dispozícii sú návody, ako vylepšiť podnikanie, minimalizovať riziká, ako sa presadiť na trhu a stať sa konkurencieschopnejším. Prednášky umožnia získať nové podnety pre podnikanie a spoznať benefity obchodného modelu Canvas. Edukačné videá sú vytvorené v spolupráci s profesionálmi, ktorí sa podelili o praktické skúsenosti z podnikania v kreatívnom priemysle.

"Kreatívny priemysel má vysoký ekonomický potenciál, preto považujem za dôležité pomôcť malým a stredným podnikom v tejto oblasti, aby dokázali svoje tvorivé schopnosti aj ekonomicky zhodnotiť. Kľúčom k úspechu je spolupráca a zdieľanie svojich skúseností. Naša činnosť siaha ďalej než k podpore prostredníctvom finančných dotácií, snažíme sa vytvárať vhodné podmienky a navzájom prepájať," uviedol generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič.

Podmienky poskytnutia bezplatného digitálneho poradenstva a spôsob, ako ho využiť, nájdu záujemcovia na vytvor.me/digitalne-obsahy. Okrem online poradenstva ponúka SIEA prostredníctvom národného projektu aj možnosť bezplatne sa zúčastniť na webinároch zameraných na riešenia najčastejších podnikateľských problémov.

Národný projekt Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu na Slovensku - vytvor.me realizuje SIEA. Umožňuje malým a stredným podnikom dostať sa k profesionálnemu poradenstvu, vďaka čomu môžu zvýšiť svoju konkurencieschopnosť a inovačný potenciál. Pomoc sa poskytuje z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu prostredníctvom operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu