Senica pripravuje zdieľanie bicyklov, financie chce získať z eurofondov


Dátum: 05.02.2021

Obrázok k aktualite Senica pripravuje zdieľanie bicyklov, financie chce získať z eurofondov
Mesto Senica pripravuje zámer zdieľaných bicyklov v uliciach mesta, na ktorý plánuje získať finančné prostriedky z eurofondov. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.


Momentálne sa spracováva štúdia, ktorá sa bude zaoberať podmienkami a možnosťami, ako takýto systém zriadiť z pohľadu technického a prevádzkového, a zároveň odhaduje prínosovú stránku takejto realizácie. "Mesto je otvorené projektu zdieľaného požičiavania bicyklov, pretože môže pomôcť reálne znížiť frekvenciu osobnej automobilovej dopravy, keď hovoríme o presúvaní sa pomocou osobných áut v rámci mesta na krátke vzdialenosti. Mnoho ľudí nepoužíva svoje bicykle napríklad na cestu do práce a rôzne vybavovanie aj preto, že sa po ich zaparkovaní obávajú ich odcudzenia. Nehovoriac o tom, že takýto spôsob prepravy je ekologickejší a zdraviu prospešnejší," uviedla Moravcová.


Možnosť vyjadriť názor k návrhu umiestnenia dokovacích staníc majú občania. "Skôr ako sa mesto pustí do akéhokoľvek investičného projektu, potrebuje poznať názor občanov. Tí môžu zasielať svoje názory na navrhovaný systém umiestnenia takzvaných dokovacích staníc na email lubos.hazucha@senica.sk do 10. februára," informovala hovorkyňa mesta.


Ako doplnila, predbežne sa v štúdii počíta s vybudovaním približne 28 staníc pre mestské bicykle, ktoré by boli rozmiestnené 300 až 500 metrov od seba. "Zatiaľ sme len na začiatku, v procese realizácie štúdie, bez ktorej sa nemôžeme uchádzať o finančné prostriedky v prípade zverejnenia príslušnej výzvy," spresnila Moravcová.
 
Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu