SENEC: Samosprávny kraj zrekonštruoval Centrum odborného vzdelávania a prípravy v Zálesí


Dátum: 14.11.2023

Obrázok k aktualite SENEC: Samosprávny kraj zrekonštruoval Centrum odborného vzdelávania a prípravy v Zálesí
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zrekonštruoval Centrum odborného vzdelávania a prípravy (COVP) v Zálesí v okrese Senec. Ako informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, COVP v Zálesí patrí pod Spojenú školu so sídlom v Ivanke pri Dunaji a bude slúžiť pre praktickú výučbu v oblasti poľnohospodárstva a rozvoja vidieka. Projekt bol spolufinancovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 – 2020.


Výška nenávratného finančného príspevku z eurofondov je 3,5 milióna eur, spolufinancovanie BSK je vo výške 5 percent. COVP po rekonštrukcii disponuje moderným priestorovým zázemím v celkovej rozlohe takmer 7-tisíc metrov štvorcových, ako aj materiálno-technickým vybavením, ktoré vyhovuje požiadavkám trhu práce v oblasti pôdohospodárstva a veterinárstva. Pracovisko bude pripravovať žiakov na prácu v odboroch ako sú agropodnikanie, poľnohospodárstvo, veterinárne zdravotníctvo a ďalšie.


„Zároveň umožní väčšiemu počtu žiakov COVP absolvovať prax v prostredí podobnom podnikateľskému sektoru s možnosťou následného zapojenia žiakov do výučby priamo u zamestnávateľa," doplnila Forman. Stavebné práce sa začali v roku 2020. Pozostávali z výmeny podláh, okien, deliacich priečok, strešnej krytiny, murárskych, vodárskych či elektroinštalačných prác. Zrekonštruovali deväť objektov. V nich sa nachádzajú odborné učebne pre ustajnenie koní, výkrm brojlerových kurčiat a moriek. „Ďalej to boli učebňa kováčstva, veterinárstva a hygieny, hala pre farmový chov zvierat, exteriérová učebňa koterca pre ustajnenie psov a viacúčelová odborná učebňa," vymenovala Forman. Prekryli tiež exteriérovú učebňu pre chov koní a jazdectvo, ktorá tak získala celoročné využitie. ​

Zdroj: SITA
Skočiť na hlavné menu