Šaľa zrekonštruovala dom kultúry za vyše štyri milióny eur


Dátum: 15.05.2022

Obrázok k aktualite Šaľa zrekonštruovala dom kultúry za vyše štyri milióny eur
Mesto Šaľa odovzdalo do užívania zrekonštruovaný kultúrny dom v Šali. Rekonštrukčné práce sa začali v decembri 2020, priebeh prác ovplyvnila pandémia. Rekonštrukcia mala byť ukončená na jeseň minulého roka, zvýšili sa aj finančné náklady. Pôvodná cena rekonštrukcie 3,7 milióna eur sa zvýšila o necelých desať percent, čo predstavuje 340.000 eur, skonštatoval primátor Jozef Belický.

Na rekonštrukciu exteriéru budovy získalo mesto dotáciu z eurofondov vo výške 800.000 eur. Zvyšné náklady dofinancovala samospráva z úveru a čiastočne aj splátkami dodávateľovi.


Budova z roku 1973 má po ukončení stavebných prác novú fasádu, zmodernizované interiéry i vnútorné vybavenie a technológie. Kinosála dostala upravené hľadisko s novými modernými sedačkami. Ich výmena stála 60.000 eur, audiovizuálny fond prispel sumou 36.000 eur. Počet sedačiek sa znížil z pôvodných 340 kusov na 240 nových, širších sedačiek s operadlami.

Zmenou v interiéri prešiel okrem kinosály aj hlavný vchod, šatne, estrádna sála a priestory pred nimi. Podľa slov Belického technické zmeny v objekte prispejú k zvýšeniu komfortu, predovšetkým nová vzduchotechnika. Opravy sa nedočkala bábková sála a kancelárie. Primátor verí, že sa mesto v budúcnosti podarí zrekonštruovať aj bábkovú sálu, v ktorej by mohla vzniknúť menšia kinosála.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu