Rozvojová agentúra ŽSK sa stala centrom siete Europe Direct


Dátum: 12.05.2021

Obrázok k aktualite Rozvojová agentúra ŽSK sa stala centrom siete Europe Direct
Rozvojová agentúra Žilinského samosprávneho kraja, n. o., (RAŽSK) sa stala jedným z 12 nových centier siete Europe Direct na Slovensku. Podľa hovorkyne ŽSK Lucie Lašovej sa zaradila medzi 424 centier novej generácie, ktoré začali fungovať v Európskej únii (EÚ) k 1. máju.

Predsedníčka ŽSK Erika Jurinová podotkla, že centrá Europe Direct sú významnou súčasťou zastúpenia Európskej komisie (EK). "Ich úlohou bude dostatočne informovať obyvateľov o aktivitách, ktoré súvisia s EÚ a EK. Pre nás je veľmi dôležité, aby sa pravdivé informácie dostávali k obyvateľom čo najbližšie. Aby si uvedomovali, aké výhody a benefity máme z toho, že sme súčasťou EÚ. Verím, že RAŽSK bude platným členom klubu 12 centier, ktoré budú vedieť informácie dostatočne sprostredkovávať," povedala Jurinová.

"Jednou z priorít centra je organizovať dialógy s občanmi o tom, ako EÚ a jej parlamentná demokracia funguje. Aké majú práva a ako ich môžu využiť. Chceme prinášať dôležité informácie zo všetkých oblastí života," doplnila riaditeľka RAŽSK Katarína Janurová.
 
Centrum Europe Direct bude úzko spolupracovať aj so Stredoškolským parlamentom Žilinského kraja a sieťou stredných škôl v ŽSK. "Hoci Slovensko vstúpilo do EÚ už v roku 2004, vidíme, že obyvatelia kraja dostatočne nevnímajú výhody nášho členstva v EÚ, ktoré denne využívajú. Verím, že činnosť centra odstráni všetky informačné bariéry a ukáže ľuďom komplexný potenciál európskeho spoločenstva," dodala predsedníčka ŽSK.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu