Rožňava: Samospráva dokončuje rekonštrukciu budovy mestského úradu


Dátum: 03.08.2020

Obrázok k aktualite Rožňava: Samospráva dokončuje rekonštrukciu budovy mestského úradu
Samospráva Rožňavy v tomto období dokončuje rekonštrukciu Mestského úradu na Šafárikovej ulici, ktorej hlavným cieľom bolo znížiť energetickú náročnosť budovy. Pôvodne mala byť obnova ukončená do 15. júla, podľa primátora Michala Domika však termín dokončenia ovplyvnilo neskoršie dodanie niektorých okien.

 „Jediný problém pri dokončení sme mali práve s oknami, keďže ich profily sa vyrábajú v Grécku a dodanie ovplyvnila koronakríza. Ukončenie rekonštrukcie sa preto posunulo o niekoľko týždňov,“ uviedol primátor pre TASR.

Na júlovom zasadnutí mestského zastupiteľstva tiež podotkol, že napriek pandémii nového koronavírusu a s tým súvisiacimi komplikáciami, postupovala obnova celkom dobre. „Keby nám boli prišli okná načas, bolo by sa to stihlo,“ poznamenal Domik.

Podľa údajov na internetovej stránke mesta získala samospráva na obnovu budovy nenávratný finančný príspevok z eurofondov vo výške zhruba 1,2 milióna eur. Cieľom projektu bolo okrem zníženia energetickej a finančnej náročnosti prevádzky tiež zlepšiť energetickú hospodárnosť a predĺžiť životnosť i funkčnosť využívania budovy. Rekonštrukcia by mala tiež priniesť zvýšenie tepelnej pohody v objekte, zníženie množstva produkovaných emisií a zvýšenie estetického dojmu.

Zdrj: TASR
Skočiť na hlavné menu