Rooseveltova nemocnica zvýši bezpečnosť svojich informačných systémov


Dátum: 30.01.2023

Obrázok k aktualite Rooseveltova nemocnica zvýši bezpečnosť svojich informačných systémov
Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) v Banskej Bystrici zvýši bezpečnosť svojich informačných systémov vďaka financiám z Európskej únie. Ako nemocnica informuje na sociálnej sieti, na svoj projekt kybernetickej bezpečnosti získali finančný príspevok viac ako 190-tisíc eur. Implementácie nových bezpečnostných opatrení a technických riešení sú nevyhnutnými v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti vo verenej správe.
 
„Vďaka úspešnosti projektu Zabezpečenie I&K bezpečnosti ZZ - FNsP FDR BB, spolufinancovanému z Európskeho fondu regionálneho rozvoja budeme môcť financovať nákup a inštaláciu viacúrovňových technických bezpečnostných opatrení postavených na technológiách SIEM, ktoré pomáhajú analyzovať a rýchlo reagovať na bezpečnostné hrozby,“ uvádza nemocnica s tým, že rovnako plánujú zriadiť bezpečnostné operačné stredisko SOC. Jeho cieľom je monitorovanie, prevencia, detekcia, vyšetrovanie a reakcia na kybernetické hrozby.
 
„Naším cieľom je zaistiť najmä lepšiu ochranu nemocničných informačných systémov proti kybernetickým útokom zvonku, vylepšiť bezpečnosť nášho informačného systému a zabezpečiť tak stabilitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ uzatvára Rooseveltova nemocnica.
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu