Roadshow „Doma v EÚ“ smeruje do Hnúšte a Brezna


Dátum: 04.10.2021

Obrázok k aktualite Roadshow „Doma v EÚ“ smeruje do Hnúšte a Brezna
Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku pokračuje v úspešnej sérii podujatí v regiónoch. Po letnej prestávke zavíta do Hnúšte a Brezna.
 

Ako môže Európska únia zlepšiť život ľudí v regiónoch? Môže byť členstvo v EÚ prínosom v oblasti rozvoja vidieka? Aké nastavenie čaká spoločnú poľnohospodársku politiku EÚ do budúcnosti a aký to bude mať dopad na regióny? Chystá sa únia odškodňovať vlastníkov pôdy za obmedzenia spôsobené ochranou prírody?
 
Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky ponúknu zástupcovia Európskej komisie na Slovensku, predstavitelia vlády a ďalší hostia v diskusiách s primátormi, občanmi a podnikateľmi počas roadshow s názvom
 
„Doma v EÚ“
 
Vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu v regiónoch, sa s mestami Hnúšťa a Brezno spojíme virtuálne z bratislavského štúdia, 7. októbra 2021. Podujatie môžete sledovať online od 10.00 h na domaveu.sk.
 
Hostí bude podujatím sprevádzať moderátor Adam Zavřel. Na úvod sa predstaviteľom regiónov prihovorí štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Martin Klus. V diskusii vystúpia aj Samuel Vlčan, Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Dušan Velič, štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.
 
Hostia sa počas diskusie budú okrem tém súvisiacich priamo s regiónmi venovať aj digitalizácii a kybernetickej bezpečnosti. Žiakom, študentom stredných škôl a učiteľom je špeciálne venovaná časť debaty o programoch Erasmus+. Diskutovať budú Alexandra Junášková, riaditeľka Národnej agentúry programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu (SAAIC) a Tomáš Tóth, koordinátor za strategický rozvoj a medzisektorovú spoluprácu IUVENTA. .
 
Predstavitelia regionálnych samospráv, podnikateľov či záujmových združení budú môcť hosťom adresovať svoje otázky priamo počas živého prenosu.
 
Viac informácií o programe a hosťoch prinesieme už čoskoro na domaveu.sk alebo na FB Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Skočiť na hlavné menu