Roadshow 2018 úradu vlády má za sebou prvý úspešný týždeň


Dátum: 08.10.2018

Obrázok k aktualite Roadshow 2018  úradu vlády má za sebou prvý úspešný týždeň
Rekonštrukcia školskej dielne a jej vybavenie, aplikácia, ktorá pomôže komunite v meste, či založenie odevného startupu, ktorý by poskytol zamestnanie aj mladým kreatívnym ľuďom - to sú len niektoré z nápadov na vlastný projektový zámer študentov stredných škôl a gymnázií, ktorými sa zapojili do diskusie v rámci putovnej časti súťaže Roadshow  2018 Úradu vlády SR počas uplynulého týždňa. Mladých študentov trápil predovšetkým nedostatok pracovných príležitostí v danom regióne, cestná infraštruktúra a málo rozvinutý cestovný ruch. S lektormi z Úradu vlády SR diskutovali aj o budúcnosti Európskej únie a probléme migrácie.
 Handlová
Cieľom súťaže Roadshow 2018 je dať priestor tvorivosti mladých ľudí prostredníctvom vypracovania vlastného projektového zámeru podľa skutočných potrieb regiónu a reálnych možností jednotlivých operačných programov v rámci nového programového obdobia 2014/2020 čerpania eurofondov v SR. S podmienkami súťaže  sa uplynulý týždeň oboznámili študenti v Lučenci, Rimavskej Sobote, Hnúšti, Senci, Pezinku, Seredi, Bytči, Martine, Sučanoch, Handlovej a Kremnici.
 
Súťaží sa o zaujímavé a hodnotné ceny – tak pre školy, ako aj pre študentov,  členov víťazných tímov.

Pre školy :
1.cena -  tovar podľa potrieb školy v hodnote 10.000,- €
2.cena -  tovar podľa potrieb školy v hodnote   8.000,- €
3.cena -  tovar podľa potrieb školy  v hodnote  6.000,- €

Každý člen víťazného tímu získa:
1.cena - Smart Tv 4K Ultra
2.cena - Notebook  a balík Microsoft Office 2016:
3.cena - Tablet 

Všetky podstatné informácie sú zverejnené na portáli Eufondy.sk: http://www.partnerskadohoda.gov.sk/roadshow-2018-dokumenty/.
 
Oddnes sa so súťažou oboznámia aj študenti stredných škôl a gymnázií v mestách ako Krupina, Banská Štiavnica, Banská Bystrica, Zvolen, Jelšava, Rožňava,  Spišská Nová Ves, Krompachy  a  Veľké Kapušany – tu sa  putovná časť Roadshow 2018 dňa 12. októbra 2018 aj ukončí.

Skočiť na hlavné menu