Roadshow 2016. Úrad vlády odovzdal ceny školám


Dátum: 28.08.2017

Obrázok k aktualite Roadshow 2016. Úrad vlády odovzdal ceny školám
Minulý týždeň odovzdal Úrad vlády SR ceny školám, ktorých tímy sa stali víťazmi v súťaži Roadshow 2016. Išlo o súťaž v príprave projektových zámerov podľa skutočne vyhlásených výziev, resp. zameraní jednotlivých operačných programov v rámci čerpania eurofondov.

Navštívených bolo 18 miest a mestečiek na Slovensku, 32 stredných škôl, z ktorých 23 sa aktívne zapojilo a zaslalo svoj projektový zámer. Odborná porota napokon vybrala 3 projekty, ktoré spĺňali kritériá uskutočniteľnosti, inovatívnosti, potreby v regióne a aj synergie.
 
Víťazom sa stala Stredná odborná škola technická Čadca s projektom. Tím „Technici“ tvorili: Jozef Vyšlan, Matúš Bozo, Dávid Holúbek a Andrej Kováčik.
  Cadca
Na druhom mieste sa umiestnila Stredná zdravotnícka škola Považská Bystrica s projektom Zachráňme spolu viac životov. Tím „Asistentky v akcii“ tvorili: Adriana Belušíková, Dominika Kuchtiaková, Adriana Ceconíková a Soňa Feješová.
 Považská Bystrica
Tretie miesto obsadila Obchodná akadémia Lučenec s projektom  Vodná nádrž Ľadovo – odstránenie dnových nánosov. Tím „Enviro tím“ tvorili: Filip Gábor, Erik Očovan, Annamária Ihringová a Daniela Nociarová.
 Lučenec
Ocenení študenti si už individuálne ceny prevzali osobne na slávnostnom odovzdávaní v Zrkadlovej sále Úradu vlády SR a tento týždeň zástupcovia Úradu vlády SR odovzdali oceneným školám ceny v hodnote 10.000,- eur 8.000,- eur a 6.000,- eur, podľa toho na ktorom mieste sa ich študenti umiestnili. Ceny si mali možnosť vybrať samotné školy. Záujem prejavili najmä o výpočtovú a prezentačnú techniku, ale aj o špeciálne resuscitačné modely pre zdravotníctvo. Všetko nevyhnutné veci  pre výučbu na  stredných školách.
 
Všetci zástupcovia škôl potvrdili, že ak by bola možnosť, opätovne by sa do súťaže zapojili, pretože súťaž priniesla do života študentov praktické skúsenosti: „Všetky vedomosti a skúsenosti, ktorí žiaci počas práce na tvorbe projektu nadobudli ich výrazne obohatili do ďalšieho života. Bola to jednak „škola hrou“, keďže nešlo o reálne finančné prostriedky, no veríme tomu, že sa naši žiaci nebudú v budúcnosti báť pustiť aj do odvážnejších a náročnejších výziev, ktoré im fondy ponúkajú,“ dodala Ing. Jana Macháčková z Obchodnej akadémie v Lučenci.
 
Nový ročník Roadshow 2017 sa bude konať opäť túto jeseň.

Skočiť na hlavné menu