Rimavská Sobota pripravila rekonštrukciu kultúrneho strediska za viac ako 1,7 mil. eur


Dátum: 29.05.2021

Obrázok k aktualite Rimavská Sobota pripravila rekonštrukciu kultúrneho strediska za viac ako 1,7 mil. eur

Zníženie energetickej náročnosti multifunkčnej budovy Mestského kultúrneho strediska v Rimavskej Sobote pripravila mestská samospráva. Podľa súťažných podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávania je celková predpokladaná hodnota realizácie stavby 1 725 120,12 eur bez dane z pridanej hodnoty. Ako pre agentúru SITA uviedla vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková, radnica projekt podá v rámci pripravovanej výzvy a pokiaľ bude úspešný, tak bude financovaný z eurofondov v rámci Operačného programu kvalita životného prostredia so spolufinancovaním mesta.

„Účelom obnovy multifunkčnej budovy je zníženie energetickej náročnosti a vylepšenie technického stavu. Stavebné práce obsahujú zateplenie obvodového plášťa kontaktným zatepľovacím systémom, zateplenie strechy, výmenu výplní otvorov a novú hydroizoláciu strechy vrátane nových klampiarskych prvkov,“ popísala vedúca s tým, že práce budú realizované za chodu inštitúcie a s jej uzatvorením sa uvažuje na nevyhnutný čas.

Multifunkčná budova bola postavená v 70-tych rokoch minulého storočia, pričom na nej doteraz neboli vykonané významnejšie rekonštrukčné práce. Objekt má tri nadzemné podlažia, postavené sú z prefabrikovaných železobetónových prvkov, bez podpivničenia, zastrešené plochou strechou. Slúži na administratívne účely.

Záujemcovia o realizáciu projektu môžu svoje ponuky predkladať do 10. júna, pričom musia zložiť zábezpeku vo výške 50-tisíc eur. „Začiatok prác závisí od schválenia nenávratného finančného príspevku, momentálne to nie je možné odhadnúť. Po začatí prác bude realizácia trvať približne jeden rok,“ uzavrela Muráriková.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu