Richard Raši rokoval so zástupcami IT komunity


Dátum: 24.04.2018

Obrázok k aktualite Richard Raši rokoval so zástupcami IT komunity
Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši včera prijal zástupcov IT asociácie Slovenska a občianskeho združenia Slovensko.Digital.

S prezidentom ITAS-u Emilom Fitošom sa vicepremiér Raši zhodol na tom, že v oblasti riadenia informatizácie sa treba koncentrovať na prínosy pre občanov či podnikateľov. Diskutovali aj o návrhoch, ktoré môžu zásadným spôsobom skvalitniť obstarávanie informačno-komunikačných technológií, ako je napríklad súťaž návrhov alebo akýkoľvek postup, ktorý umožní transparentnú súťaž, zameranú na prínosy pre verejnú správu, a zároveň prenesie garancie naplnenia cieľov projektu na víťaza verejného obstarávania v oveľa väčšej miere, ako to bolo v minulosti. Takáto forma súťaže sa využíva aj v iných štátoch Európskej únie, v Nórsku sa cez kvalitatívne kritériá realizuje viac ako 90 percent verejných nákupov. R. Raši tiež podporuje vzdelávanie aktivity, na ktorých sa ITAS podieľa – či už je to projekt IT akadémie, Digitálnej koalície, alebo IT FITNESS TEST.

So zástupcami Slovensko.Digital Jánom Hargašom a Luborom Illekom sa vicepremiér zhodol, že riadenie informatizácie musí byť nadrezortné a „rezorty nesmú v tejto oblasti hrať každý za seba.“ Zároveň privítal návrh SD na vznik etického kódexu pre prácu v informatizácií a požiadal zástupcov tohto občianskeho združenia, aby sa na jeho vzniku podieľali. Hovorili tiež o potrebe posilnenia verejného sektora o kvalitných IT odborníkov.


Skočiť na hlavné menu