Revúca: pripravuje revitalizáciu vnútrobloku na sídlisku Stred


Dátum: 06.01.2022

Obrázok k aktualite Revúca: pripravuje revitalizáciu vnútrobloku na sídlisku Stred
Mesto Revúca pripravuje projekt revitalizácie vnútrobloku na sídlisku Stred, na ktorý získalo nenávratný finančný príspevok vo výške 800.000 eur. Ako pre TASR priblížil primátor mesta Július Buchta, samospráva musela verejné obstarávanie na zhotoviteľa opakovať.

"Projekt revitalizácie vnútrobloku sa výrazne spomalil. Museli sme zopakovať a nanovo podávať verejné obstarávanie. Vyplynulo to z toho, že sa zmenili ceny na stavebnom trhu," vysvetlil primátor. Ako dodal, za pôvodne stanovenú sumu nebolo pre nárast cien možné projekt zrealizovať.
 
Mesto Revúca projekt revitalizácie vnútrobloku medzi ulicami Daxnerova, Tomášikova a Terézie Vansovej rieši už od roku 2017, primátor však verí, že sa ho podarí zrealizovať v tom aktuálnom. V súčasnosti je vyhlásené verejné obstarávanie na zhotoviteľa, predpokladaná suma zákazky predstavuje takmer 800.000 eur.

V rámci revitalizácie vnútrobloku samospráva počíta s dobudovaním spevnených plôch a osadením nových lavičiek či odpadkových košov. Projekt obsahuje i realizáciu sadových úprav a obnovu zelene, vybudovanie exteriérového fitnes, detského ihriska či doplnenie nového verejného osvetlenia. Pribudnúť by mohla i pumptracková dráha.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu