Revitalizáciu vnútrobloku na Luhoch Partizánskom dokončia v októbri


Dátum: 21.06.2021

Obrázok k aktualite Revitalizáciu vnútrobloku na Luhoch Partizánskom dokončia v októbri
Mesto Partizánske začalo v týchto dňoch s realizáciou projektu revitalizácie vnútrobloku na sídlisku Luhy. Investičná akcia za viac ako 270.000 eur počíta s obnovou drevín, stavebnými úpravami komunikačnej siete, prvkami urbanistického dizajnu, ako i výmenou vonkajšieho osvetlenia. Dokončiť by ju mali v októbri tohto roka, informoval primátor Jozef Božik.

"Projekt rieši práce na celkovej ploche viac ako 5000 štvorcových metrov. Jeho súčasťou je aj dodávka a montáž 35 lavičiek, 19 odpadkových košov, deviatich stojanov pre bicykle, ako aj rekonštrukcia verejného osvetlenia s desiatimi novými LED svietidlami a stožiarmi," uviedol Božik.

Dodávateľ podľa neho začal s búracími prácami vrchných asfaltových vrstiev chodníkov, tento týždeň pristúpi k búraniu podkladných vrstiev, ktoré ako recyklát použije i na nové chodníky.  

Investíciu samospráva financuje z nenávratného finančného príspevku z Integrovaného regionálneho operačného programu a vlastných zdrojov. Dodávateľom prác je spoločnosť Colas Slovakia so sídlom v Trnave, ktorá revitalizáciu zrealizuje za 272.338 eur. Práce by mala dokončiť do polovice októbra tohto roka.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu