Revitalizáciu kežmarského sídliska privítajú najmä rodiny s deťmi


Dátum: 29.09.2020

Obrázok k aktualite Revitalizáciu kežmarského sídliska privítajú najmä rodiny s deťmi

Mesto Kežmarok v tomto roku úspešne zrekonštruovalo dve materské školy a od 28. septembra sprístupnilo pre rodiny s deťmi, ale i seniorov na sídlisku Sever, ďalší revitalizovaný a ekologický priestor. Pomohli prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu.
 

Revitalizácia vnútrobloku pozostávala z obnovy chodníkov, vytvorenia nových peších plôch, opravy schodísk smerom k ulici Pod lesom i schodísk vnútrobloku. Pribudli i rampy na bezbariérový prístup. Súčasťou zrealizovaného projektu sú dve detské ihriská, dve fitness zóny, oddychová zóna a malá futbalová aréna.

Dodávateľ na sídlisko umiestnil klietky na kontajnery, pribudli prvky drobnej architektúry, stojany na bicykle a dažďové záhrady na zlepšenie mikroklímy. „Vo vnútrobloku sa vysadilo viac ako tristo rastlín, stromov, krov a kvetov. Zvýšila sa i bezpečnosť občanov inštaláciou kamerového systému,“ povedal pri otváraní sídliska Ján Ferenčák, primátor mesta Kežmarok.

Projekt bol zameraný na regeneráciu vnútrobloku sídliska s uplatnením ekologických princípov tvorby a ochrany zelene. Zakomponovaním drobných architektonických prvkov zelenej infraštruktúry do prostredia vnútrobloku poskytlo mesto svojim obyvateľom miesto, kde sa zdravšie a lepšie býva,“ priblížila zámer projektu Marta Markočiova, vedúca oddelenia projektov a verejného obstarávania.

Úspešne zrealizované projekty robia z Kežmarku moderné mesto vhodné pre všetky vekové kategórie.


Skočiť na hlavné menu