Rekonštrukciu časti cesty medzi Trenčianskou Teplou a Dežericami dokončia na jar


Dátum: 13.12.2020

Obrázok k aktualite Rekonštrukciu časti cesty medzi Trenčianskou Teplou a Dežericami dokončia na jar
Prvé dve etapy rekonštrukcie cesty II/516 medzi Trenčianskou Teplou a Dežericami dokončia na jar budúceho roka. Ako počas kontrolného dňa informoval predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška, k ukončeniu projektu chýba opraviť cestu s dĺžkou 1,5 kilometra v intraviláne obce Trenčianska Teplá.

Takmer sedemkilometrový úsek cesty II/516, ktorá spája okresy Trenčín a Bánovce nad Bebravou, je jedným zo štyroch úsekov, ktoré vlani TSK začal rekonštruovať s využitím eurofondov. Pôvodne mali práce stáť 2,8 milióna eur, po uzatvorení dodatkov je hodnota zmluvy približne 4,6 milióna eur. Podstatným dôvodom navýšenia ceny bol zosuv časti svahu komunikácie pod horským priechodom Machnáč.

Tohtoročné práce komplikovali protipandemické nariadenia a výdatné dažďové zrážky. „Na ľavej strane vozovky sme museli vymeniť celé podložie, odvodniť a následne položiť nový asfalt. K pravej strane cesty sme postavili oporný múr v dĺžke 510 metrov, podopretý mikropilótami, keďže celá cesta sa hýbala a trhala,“ priblížil prácu stavbárov Baška.

Ako ďalej upozornil, počas leta bola kompletne vymenená vrchná asfaltová vrstva na ceste v intraviláne Trenčianskych Teplíc. „Tiež sme vymenili a vyrovnali celkom 200 kanalizačných poklopov a uličných vpustí a zrekonštruovali jeden mostný objekt. Podarilo sa nám urobiť pekný kus roboty, ktorý budúci rok doplníme o zvyšný úsek v intraviláne obce Trenčianska Teplá,“ skonštatoval trenčiansky župan.

Na už takmer hotový úsek by mal plynule nadviazať ďalší projekt, ktorý počíta s obnovou päťkilometrového úseku cesty z Trenčianskych Teplíc až po križovatku ciest II/516 a III/1894 smerom na Motešice.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu