Rekonštrukciou opustenej budovy získa Trnava najmenej sto nových miest pre škôlkarov


Dátum: 11.09.2021

Obrázok k aktualite Rekonštrukciou opustenej budovy získa Trnava najmenej sto nových miest pre škôlkarov

Mesto Trnava začína s rekonštrukciou areálu bývalej materskej školy na Spojnej ulici. Zákazku vo verejnom obstarávaní získala po vylúčení troch uchádzačov s cenou 1,7 milióna eur spoločnosť DAG Slovakia z Prešova. Trnava získa rekonštrukciou opusteného areálu materskú školu s piatimi triedami pre najmenej sto detí.

Obnovou prejde celý areál, na pozemku pribudnú nové ihriská a nová zeleň.Trnava žiada na škôlku nenávratný finančný príspevok 850-tisíc eur z výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na zvýšenie kapacít materských škôl.

V lokalite Trnava – sever, kde areál so štyrmi pavilónmi, detskými ihriskami a zeleňou stojí, má samospráva v materských školách miesta pre 340 detí, trvalý pobyt tu má zapísaných viac ako 450 detí v predškolskom veku. V tejto časti mesta sa intenzívne stavia a pribúdajú tu ďalšie byty.

Areál na Spojnej ulici v Trnave bol od roku 1982 využívaný ako podniková materská škola pre deti zamestnancov Slovenských elektrární, konkrétne jadrových elektrární v Jaslovských Bohuniciach. Po zániku podnikovej škôlky v ňom bola umiestnená Špeciálna základná škola internátna pre deti s rôznym zdravotným znevýhodnením, tá sa však presťahovala do inej časti mesta. Mesto Trnava budovu aj s pozemkom kúpilo od Slovenských elektrární za 785-tisíc eur.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu