Rekonštrukcia budovy MsÚ v Prešove má znížiť prevádzkové náklady


Dátum: 29.06.2020

Obrázok k aktualite Rekonštrukcia budovy MsÚ v Prešove má znížiť prevádzkové náklady
S cieľom zníženia energetickej náročnosti objektu mesto Prešov začalo s rekonštrukciou budovy Mestského úradu (MsÚ) na Jarkovej ulici. TASR o tom informovala tlačová referentka MsÚ Lenka Šitárová.

"Veľmi ma teší, že tento projekt realizuje prešovská firma a že môžeme budovu obnoviť s finančnou podporou Európskej únie, ktorá pokryje až 95 percent nákladov. Rekonštrukciou usporíme značné množstvo energie a prispejeme tak k zníženiu negatívneho dosahu na životné prostredie," uviedla primátorka mesta Andrea Turčanová.

V rámci rekonštrukcie bude budova zateplená, vymení sa zatekajúca strecha, pribudnú nové okná, dvere a klampiarske prvky. "Zároveň vymenia aj svietidlá a zmodernizuje sa sústava vykurovania. Obnova zahŕňa i modernizáciu systémov chladenia a osadenie rekuperačnej jednotky. Práce potrvajú do konca roka 2020," doplnila Šitárová.

Stavebné práce na objekte realizuje prešovská firma DAG Slovakia. Celkové náklady na rekonštrukciu sú vyše 1,6 milióna eur vrátane DPH. Z toho výška nenávratného finančného príspevku v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia je vo výške viac ako 1,5 milióna eur. Mesto sa na rekonštrukcii podieľa sumou 80.901,56 eura.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu