Rekonštrukcia Blumentálskej v Starom Meste vstúpila do druhej fázy


Dátum: 05.06.2021

Obrázok k aktualite Rekonštrukcia Blumentálskej v Starom Meste vstúpila do druhej fázy
Rekonštrukcia Blumentálskej ulice v bratislavskom Starom Meste vstúpila do druhej fázy. Pribudnúť majú vyvýšené priechody pre chodcov, obojsmerná cyklotrasa či zeleň. Súčasťou prác je aj reorganizácia dopravy. Predbežné náklady boli vyčíslené na 950.000 eur, z ktorých takmer 855.000 eur je hradených z Integrovaného regionálneho operačného programu, zvyšok hradí mestská časť.
blum
Druhá etapa rekonštrukcie má ešte vyššie kvality. Počíta napríklad so zvýšením úrovne križovania ciest, čo zvyšuje bezpečnosť, a je tam aj viacero ďalších úprav, ktoré reflektujú súčasné požiadavky na organizáciu verejného priestoru,“ priblížila starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová s tým, že samospráva zároveň napĺňa záväzok rozširovať cyklotrasy.

V rámci prác nahradí asfalt na chodníkoch dlažba a zároveň ich spevnia nové obrubníky. Pribudne zeleň a tiež nová segregovaná a bezpečná obojsmerná cyklotrasa. Súčasťou rekonštrukcie bude aj reorganizácia parkovania, časť ulice sa totiž zjednosmerní. Podľa mestskej časti je cieľom získať čo najviac parkovacích miest bez toho, aby bolo potrebné „ukracovať peších o chodník, cyklistov o cyklotrasu a všetkých o zeleň“. Obojsmerná zostane ulica v úseku pri novom obytnom komplexe.

Druhá fáza rekonštrukcie je rozdelená do troch etáp, dôvodom je minimalizovanie problémov s parkovaním a dopravou počas samotnej realizácie. Prvá sa týka jej južnej časti od križovatky Blumentálska - Vazovova po križovatku Blumentálskej s Bernolákovou. V druhej etape sa zrekonštruuje severná strana tejto časti Blumentálskej. Následne tretia časť rekonštrukcie upraví vzhľad Blumentálskej od križovatky s Bernolákovou až po Legionársku.

Rekonštrukcia Blumentálskej ulice by mala potrvať približne tri mesiace. „Za znížený komfort bývania počas rekonštrukcie sa obyvateľom a návštevníkom lokality ospravedlňujeme. Veríme, že na jej konci pribudne v Starom Meste ďalší príjemný, civilizovaný a funkčný verejný priestor,“ doplnila Aufrichtová.

Prvá časť Blumentálskej ulice bola skolaudovaná 10. apríla 2019.

Zdroj:TASR

Skočiť na hlavné menu