Raši sľubuje eurofondovú revolúciu, zdroje EÚ nemajú byť postrachom


Dátum: 17.10.2023

Obrázok k aktualite Raši sľubuje eurofondovú revolúciu, zdroje EÚ nemajú byť postrachom
Nádejný minister pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu za stranu Hlas-SD Richard Raši plánuje revolúciu vo využívaní eurofondov. Od prijímateľov týchto prostriedkov sa podľa nominanta na člena novej vlády bude vyžadovať len to, čo Brusel prikazuje.

Ako v utorok povedal, v oblasti eurofondov si treba vziať príklad z okolitých krajín ako sú Poľsko, Maďarsko či Česko. „Aby fondy neboli postrachom, ale pre prijímateľov boli radosťou a veľkou výzvou,“ uviedol v utorok pri predstavovaní vládnych kandidátov za Hlas-SD Raši. Za dôležité považuje maximalizovať objem finančných prostriedkov do regiónov, aby sa eurofondy používali na projekty, ktoré si určia ako prioritné a chcú ich realizovať. „Takže to bude v eurofondovej revolúcii kľúčová úloha,“ podotkol kandidát na ministra investícií.

Raši bol v rokoch 2018 až 2020 vicepremiérom pre investície a informatizáciu za Smer-SD vo vláde Petra Pellegriniho. Avizoval, že na Ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) ako prvé budú hasiť. „V regionálnom rozvoji sa pokúsime, aby sa samospráva z nepriateľskej pozície, v ktorej bola pri bývalých vládach, stala partnerom. Budeme sa snažiť, aby sa žiadne rozhodnutia nerobili bez diskusií a žiadne povinnosti pre samosprávu neboli bez financovania,“ priblížil Raši. Vláda sa podľa neho musí vrátiť do regiónov a robiť rozhodnutia s nimi. V informatizácii chce pokračovať v odbúravaní byrokracie. Raši poznamenal, že počas pôsobenia Veroniky Remišovej na čele tohto ministerstva sa v tejto oblasti neurobilo nič nové. „Pokračovala iba v projektoch, ktoré sme jej tam nechali. Chceme pokračovať na dostupnosti internetu pre všetkých a pripraviť celú spoločnosť aj podnikateľský sektor na digitálnu transformáciu,“ dodal Raši.


Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu