R. RAŠI: Prijímateľom eurofondov musíme pomáhať, nie ich trestať


Dátum: 30.10.2023

Obrázok k aktualite R. RAŠI: Prijímateľom eurofondov musíme pomáhať, nie ich trestať
Prijímateľom eurofondov v regiónoch musíme pomáhať a nie ich trestať, povedal dnes minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši. 
Raši preto poveril štátneho tajomníka Rezortu Michala Kaliňáka, aby hneď zorganizoval pracovnú skupinu, ktorá preverí korekcie, ktoré za eurofondové projekty dostal Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK). Pracovná skupina zložená zo zástupcov ministerstva a Banskobystrického samosprávneho kraja sa zíde už tento týždeň. 


Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter v piatok informoval, že kraj musí vrátiť časť eurofondov z viacerých projektov v celkovej výške spolu 1,89 milióna eur. Toto rozhodnutie mu zaslalo bývalé vedenie ministerstva a kraj ho považuje za absurdné. „Už v piatok som dal generálnym riaditeľom na ministerstve pokyn, aby pripravili výrazné zjednodušenie čerpania eurofondov. Aj pripravované rokovanie pracovnej skupiny má za cieľ nájsť cestu, ako efektívne čerpať európske peniaze a nie trestať úspešných žiadateľov,“ dodal Raši.

Skočiť na hlavné menu