Protikorupčná politika MIRRI bola ocenená viacerými certifikátmi


Dátum: 04.11.2022

Obrázok k aktualite Protikorupčná politika MIRRI bola ocenená viacerými certifikátmi
Protikorupčná politika Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR bola ocenená viacerými medzinárodnými certifikátmi. Informovala o tom na brífingu vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).

"Prvá dobrá správe je, že po dvojročnom úsilí a tvrdej práci sme získali známku kvality, ktorú majú v komerčnom svete len tie najlepšie firmy. Práca v rezorte MIRRI bola ocenená certifikátom manažérstva kvality, ktorý je zárukou dobrého fungovania, výborného nastavenia procesov nulovej tolerancie. Je treba povedať, že tento certifikát kvality máme na Slovensku vôbec ako prvé ministerstvo," priblížila.

MIRRI okrem certifikátu manažérstva kvality podľa nej získalo aj medzinárodný certifikát manažérstva proti korupcii. "Ten je potvrdením toho, že MIIRI robí účinné kroky, aby zabránilo korupcii a inej protispoločenskej činnosti vrátane riadenia korupčných rizík, nastavenia pravidiel na prijímanie darov a iných výhod zamestnancami, prijatia protikorupčnej politiky, zavedenia systému nahlasovania korupcie, poskytovania ochrany oznamovateľom korupcie a inej protispoločenskej činnosti, ako aj vnútorných auditov a kontroly," doplnila.

"Získali sme taktiež najvyššie ocenenie a hodnotenie A+ ako veľmi zodpovedný verejný obstarávateľ. Pri certifikácii bolo hodnotených takmer 4000 subjektov, iba 1 % z nich získalo najvyššiu známku A+. Kým predchádzajúce vlády priestor na korupciu skôr aktívne vytvárali, my ju systematicky potláčame. Dôkazom toho je aj získanie spomínaných medzinárodne získaných certifikátov," podčiarkla ministerka investícií.

Zatiaľ čo my staviame hrádze proti korupcii, práve teraz sa v parlamente objavujú návrhy zákonov, ktoré priestor na korupciu bezprecedentne vytvárajú. Ide napríklad o oblasť eurofondov - na súčasnej schôdzi Národnej rady SR je na programe návrh poslanca Tomáša Tarabu (ĽSNS), ktorý zavádza úplnú beztrestnosť pre podvody v eurofondoch," dodala Remišová.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu