Projekt Zelená domácnostiam bude pokračovať


Dátum: 10.07.2023

Obrázok k aktualite Projekt Zelená domácnostiam bude pokračovať

Pokračovanie projektu Zelená domácnostiam, vďaka ktorému dostali domácnosti dotácie na kúpu a inštaláciu malého obnoviteľného zdroja energií (OZE), je bližšie k realizácii. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) bude v rámci Programu Slovensko do roku 2029 zabezpečovať štyri národné projekty. Zámery projektov, ktoré pomôžu znížiť náklady na energiu v domácnostiach, podnikoch a regiónoch, minulý týždeň schválila komisia monitorovacieho výboru.

„Odobrením našich projektových zámerov sme dostali zelenú, čaká nás proces prípravy a schvaľovania projektov. Našou prioritou je spustiť pokračovanie Zelenej domácnostiam najneskôr v septembri. Zároveň pripravujeme projekt Zelená podnikom, aby bola podobne jednoduchá forma pomoci s minimom administratívy k dispozícii aj pre malých podnikateľov, ktorí nemajú šancu zapojiť sa do tradičných výziev,“ uviedol generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič.

V rámci projektu Kapacity pre regióny bude SIEA od januára 2024 rozširovať svoje pracoviská a na budúcu jeseň začne spolu so samosprávnymi krajmi otvárať regionálne centrá udržateľnej energetiky. „Nasledujúce mesiace chceme využiť na hľadanie špecialistov,“ konštatoval Jurikovič, s tým, že paralelne SIEA pripravuje projekt rozšírenie informačného systému energetickej efektívnosti.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu