Pripravuje sa rekonštrukcia časti cesty medzi Veľkými Uhercami a Skýcovom


Dátum: 02.02.2021

Obrázok k aktualite Pripravuje sa rekonštrukcia časti cesty medzi Veľkými Uhercami a Skýcovom
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) finišuje s prípravou rekonštrukcie prvého zo štyroch úsekov cesty II/511 medzi Veľkými Uhercami (okres Partizánske) a Skýcovom (okres Zlaté Moravce). Ako informovala Martina Lamačková z odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK, na obnovu piatich kilometrov komunikácie využijú nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 7,6 milióna eur.
 

O eurofondovú podporu rekonštrukcie cesty II/511 sa TSK usiluje už niekoľko rokov. „Momentálne sa nachádzame v štádiu podpisu zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku, ktorý bol schválený vlani v októbri. Akonáhle budú zmluvy podpísané a účinné, predložíme na kontrolu dokumentáciu z procesu verejného obstarávania a v prípade pozitívneho výsledku tejto kontroly začneme s rekonštrukciou," uviedla Lamačková.
 
Kraj by chcel postupne zrekonštruovať takmer 14 kilometrov cesty od Veľkých Uheriec až po hranicu s Nitrianskym samosprávnym krajom. „Ako prvý bude opravený úsek v najhoršom stave, a to od osady Rudica - Fatimová po najvyšší bod trasy s názvom Vrchhora. Počas rekonštrukcie bude niektoré úseky komunikácie nutné rozšíriť tak, aby spĺňali aktuálne platné normy," dodala Lamačková.
Keďže celková výška výdavkov na projekt je približne 10,2 milióna eur, krajská samospráva musí okrem povinného 400-tisícového spolufinancovania k nenávratnému finančnému príspevku zabezpečiť aj zvyšných 2,2 milióna eur na finančné krytie celej rekonštrukcie.
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu