Primátori a starostovia pripravia stratégiu mestského rozvoja


Dátum: 01.12.2020

Obrázok k aktualite Primátori a starostovia pripravia stratégiu mestského rozvoja
Memorandum o spolupráci na príprave Integrovanej územnej stratégie udržateľného mestského rozvoja MARTIN podpísali v pondelok v Martine primátor mesta Ján Danko, primátor Vrútok Branislav Zacharides a starostovia obcí Lipovec, Turčianske Kľačany, Sučany, Diaková, Dražkovce, Žabokreky a Košťany nad Turcom.

"Podpredsedníčka vlády SR Veronika Remišová nás listom informovala, že mesto Martin je zaradené medzi 15 väčších miest na Slovensku, ktoré budú samostatne financované z európskych fondov v zmysle regionálneho rozvoja. Črtá sa obrovské množstvo projektov, ktoré by mohli byť v budúcnosti financované týmto mechanizmom. Verím, že to prispeje k výraznému rozvoju Martina a okolia," povedal Danko.

Doplnil, že v horizonte budúceho roku by mali byť známe projekty, ktoré získajú podporu. "Pripravíme projekty, potom ich prediskutujeme my a následne na ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie. A konečné slovo bude mať Brusel," uviedol martinský primátor.

Primátor Vrútok podotkol, že v minulom programovom období boli územia udržateľného mestského rozvoja určené iba pre krajské mestá. "Dovolím si povedať, že aglomerácia Martin – Vrútky a okolitých obcí tým bola ukrátená o značný objem eurofondov, ktoré mohli byť využité na rozvoj tohto územia. Ak teraz tá príležitosť prichádza, urobíme všetko pre to, aby sme sa jej chopili a aby sme boli úspešní," dodal Zacharides.​


Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu