Prievidzská radnica chce na námestí vybudovať vodozádržné opatrenia


Dátum: 27.08.2020

Obrázok k aktualite Prievidzská radnica chce na námestí vybudovať vodozádržné opatrenia
Prievidzská radnica má záujem zmierniť klimatické dosahy, ako i zabrániť prehrievaniu Námestia slobody. Dosiahnuť to chce vybudovaním vodozádržných opatrení, na projekt bude žiadať financie z fondov Európskej únie. Žiadosť odobrili na svojom rokovaní tamojší mestskí poslanci.
      "Predmetom projektu je vybudovanie vodozádržných opatrení na námestí, konkrétne vybudovanie vsakovacieho rigola, bioretenčnej daždovej záhrady a akumulačnej nádrže," spresnil vedúci referátu pre projekty a investície mesta Ivan Benca.
      Dažďovú vodu podľa neho prostredníctvom projektu odvedú z časti troch budov, ktoré sú vo vlastníctve mesta, a z časti námestia. "Využitie nových prvkov prispeje k eliminácii negatívnych klimatických zmien, zvýši sa zelená plocha na námestí a bude sa tak brániť prehrievaniu námestia," priblížil.
      Financie na vybudovanie vodozádržných opatrení chce radnica žiadať z Operačného programu Kvalita životného prostredia. "Celkový rozpočet projektu predstavuje 260.000 eur, výška nenávratného finančného príspevku je v sume 247.000 eur a spolufinancovanie mesta je vo výške päť percent z celkovej sumy, teda 13.000 eur," vyčíslil Benca.​
 
Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu