Priestory pred zvolenskou hlavnou železničnou stanicou plánujú zrekonštruovať za 1,56 mil. eur


Dátum: 03.06.2020

Obrázok k aktualite Priestory pred zvolenskou hlavnou železničnou stanicou plánujú zrekonštruovať za 1,56 mil. eur
Rekonštrukcia priestorov pred hlavnou železničnou stanicou vo Zvolene, ktorú magistrát ohlásil v roku 2018, sa opäť priblížila. Mestu sa podarilo vysúťažiť dodávateľa stavby, pričom víťazom verejného obstarávania sa spomedzi piatich záujemcov stala spoločnosť TSS GRADE, a.s. z Bratislavy s najnižšou sumou 1 562 685,48 eura vrátane dane z pridanej hodnoty. Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca mesta Zvolen Martin Svatuška, samospráva napriek koronakríze počíta s uskutočnením zámeru, na ktorý mesto získalo prostriedky zo zdrojov Európskej únie a piatimi percentami sa na celkovej sume spolupodieľa. Po kontrole riadiacim orgánom pristúpi samospráva k podpisu zmluvy.

Predmetom rekonštrukcie je revitalizácia rozsiahleho priestoru siahajúceho od Višňovského parku, až po kruhový objazd. Kompletnou rekonštrukciou prejde povrch celého územia – napríklad chodníky, na ktorých bude asfalt vymenený za dlažobné kocky. Upravené budú tiež povrchy ciest, samotná organizácia dopravy bude zmenená tak, aby nedochádzalo ku kolíziám chodcov a motorových vozidiel.

„Zaujímavosťou je, že doteraz pomerne nelogicky umiestnený priechod pre chodcov bude po novom ústiť priamo pred hlavným vchodom do železničnej stanice. Pribudnú nové parkovacie miesta, dôjde k umiestneniu úplne nových autobusových zastávok. Samozrejmosťou je výmena mobiliáru – staré lavičky či dosluhujúce odpadkové koše budú nahradené novými. Súčasťou rozsiahlych prác je napríklad aj kompletná výmena verejného osvetlenia,“ konkretizoval hovorca s tým, že značnými úpravami prejde aj tamojšia zeleň.

Začatie obnovy v súčasnosti závisí od viacerých okolností, napríklad aj od dĺžky kontroly zo strany príslušného ministerstva. „Nakoľko bude projekt realizovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, mesto má v tomto prípade povinnosť predložiť dokumentáciu o verejnom obstarávaniu na kontrolu riadiacemu orgánu. Až na základe jeho vyjadrenia bude môcť pristúpiť k uzavretiu zmluvy s dodávateľom,“ objasnil ďalší postup hovorca mesta.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu