Pri implementácii OP Kvalita životného prostredia nie sú problémy


Dátum: 23.06.2021

Obrázok k aktualite Pri implementácii OP Kvalita životného prostredia nie sú problémy
Pri implementácii operačného programu (OP) Kvalita životného prostredia (KŽP) nie sú problémy, ktoré by ohrozili vyčerpanie rozpočtových záväzkov, pozastavenie platieb alebo realizáciu programu. Vyplýva to z informácie o stave implementácie OP KŽP k 31. máju 2021 a opatreniach na zabezpečenie splnenia jej cieľov, ktorú v stredu vzala vláda na vedomie.

Spomedzi stanovených úloh sa ako problematické javí zabezpečenie kontrahovania do 90 percent alokácie programu. Problematické sa javí aj dosiahnutie plného objemu čerpania 400 miliónov eur z eurofondov do konca roka 2021, tvrdí Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR.

Riadiaci orgán pre operačný program bude spolu so sprostredkovateľskými orgánmi vykonávať a naďalej prijímať opatrenia, aby bola úroveň kontrahovania a čerpania zdrojov na konci roka čo najvyššia, deklaruje MŽP v materiáli.

V rámci OP KŽP bolo vyhlásených 84 výziev v objeme približne 3,25 miliárd eur. To predstavuje podľa materiálu 115 percent alokácie operačného programu. Celkovo je zazmluvnených 2090 projektov v sume 2,09 miliárd eur zo zdrojov Európskej únie. Z toho 1061 projektov je riadne ukončených a 1029 projektov je v procese implementácie, uviedol envirorezort.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu