Prešovský kraj začal s rekonštrukciou cesty medzi Stakčínom a Uličom


Dátum: 27.11.2020

Obrázok k aktualite Prešovský kraj začal s rekonštrukciou cesty medzi Stakčínom a Uličom

Prešovský samosprávny kraj (PSK) začal vo štvrtok (26. 11.) s modernizáciou úseku cesty medzi obcami Stakčín a Ulič v okrese Snina. "V období nadchádzajúcich 210 výkonových dní tu prejde rekonštrukciou takmer 8,4 kilometra ciest," informovala TASR hovorkyňa Úradu PSK Daša Jeleňová.

Ako uviedla, rekonštrukciu podstúpia úseky Príslop a Ulič, ako aj dva mostné objekty. "V rámci stavebných prác sa tu uvažuje so stabilizáciou, respektíve zosilnením krajníc, zosilnením krytu vozovky, úpravou odvodnení, rekonštrukciou priepustov, kompletnou modernizáciou dopravného značenia či osadením zvodidiel," konkretizovala rozsah prác s tým, že v úsekoch by tiež mali byť doplnené takzvané kilometrovníky.

PSK
realizuje modernizáciu komunikácie v rámci projektu Modernizácie cestného spojenia medzi Prešovským samosprávnym krajom a Zakarpatskou oblasťou. Predpokladaný rozpočet predstavuje sumu takmer 2,2 milióna eur, finančné prostriedky získal kraj z operačného programu ENI. PSK projekt spolufinancuje vo výške piatich percent nákladov.
Zdroj:TASR


Skočiť na hlavné menu