Prešov: Zrekonštruujú zastávky MHD na Sídlisku III


Dátum: 02.09.2023

Obrázok k aktualite Prešov: Zrekonštruujú zastávky MHD na Sídlisku III
Mesto Prešov zrekonštruuje štyri zastávky MHD na Sídlisku III. S prácami začne zhotoviteľ v najbližších dňoch, informovala radnica. Zastávky Volgogradská a Námestie Kráľovnej pokoja zrekonštruujú v oboch smeroch. Trolejbusy a autobusy tak už nebudú stáť na ceste, ale cestujúcich vyzdvihnú po zájdení do zastávkových ník. Pozitívne sa to dotkne aj vodičov, ktorí už nebudú musieť čakať na odchod vozidiel MHD zo zastávok, ale plynulo prejdú okolo nich, uviedlo mesto. V rámci rekonštrukcie vznikne samostatný zastávkový pruh, čím sa zamedzí stretu nastupujúcich a vystupujúcich s ostatnými účastníkmi cestnej premávky a zvýši sa bezpečnosť. Pohyb na zastávkach bude jednoduchší a cestovanie MHD komfortnejšie. Na každej zastávke dôjde aj k prekládke trakčných stožiarov.

Celkové oprávnené výdavky sú vo výške 343.548 eur, na projekt využije samospráva eurofondy. Nenávratný finančný príspevok predstavuje 95 percent, zvyšok dofinancuje mesto z vlastných zdrojov. Zhotoviteľ stavby je spoločnosť Eurovia, predpokladaná doba výstavby je štyri mesiace. "Toto opatrenie je veľmi dôležité pre bezpečnosť chodcov, cestujúcich MHD či cyklistov a rovnako aj z hľadiska zvýšenia plynulosti premávky v tejto lokalite, keďže ide o posledné zastávky, kde stáli autobusy a trolejbusy na ceste a blokovali a spomaľovali dopravu," uviedol primátor Prešova František Oľha. Z dôvodu rekonštrukcie bude od pondelka (4. 9.) 10.00 h zastávka MHD Námestie Kráľovnej pokoja dočasne presunutá. Pre cestujúcich budú k dispozícii náhradné nástupiská - v smere od centra mesta bude nástupisko posunuté o približne 120 metrov v smere jazdy a v smere na konečnú Sídlisko III bude posunuté o približne 60 metrov proti smeru jazdy.
 
Projekt bol schválený z prostriedkov EÚ (Európsky fond regionálneho rozvoja REACT-EÚ) v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu