Prešov zrekonštruoval vnútroblok na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici


Dátum: 07.06.2021

Obrázok k aktualite Prešov zrekonštruoval vnútroblok na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici

Prešovčania bývajúci na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici si môžu oddýchnuť vo vynovenom vnútrobloku. Pribudla tu zeleň, lavičky, ale aj detské ihrisko.

Vnútroblok na rohu ulíc Hviezdoslavova - Štefánikova prešiel výraznou zmenou a po revitalizácii sa stal príjemnou oddychovou zónou.
vnutro

„Pri obnove vnútroblokov dbáme najmä na vybudovanie prvkov zelenej infraštruktúry a trvalú udržateľnosť. Premena vnútrobloku na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici na krajší, bezpečnejší a hlavne zelenší priestor ponúka Prešovčanom mnoho možností na trávenie voľného času a verím, že to budú postupne s ustupujúcimi opatreniami aj radi využívať," uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Vo vnútrobloku bola vysadená zeleň na ploche cca 4,5-tisíc metrov štvorcových. Vysadené boli stromy, kry a rastliny. Obyvatelia vnútrobloku si môžu oddýchnuť na nových lavičkách, pribudli tiež fitness prvky pre športovcov a detské ihrisko pre najmenších.
vnutro2

Na detskom ihrisku môžu deti nájsť dvojitú reťazovú hojdačku, kolotoč so sedadlami, dve veže so šmykľavkou a mostom a tiež aj lezecký balvan.

Dostavané boli aj chodníky pre peších v celkovej dĺžke 342 metrov. Dopadové plochy sú z gumovej dlažby a pribudlo aj osvetlenie, ktoré zvýši bezpečnosť pri pohybe obyvateľov. Zrekonštruované boli aj klepáče na koberce a sušiaky na bielizeň.

Stavbu realizovala spoločnosť O.S.V.O. comp, a.s. Na základe zrealizovaného verejného obstarávania boli stavebné práce zazmluvnené vo výške 164 073,96 EUR.

vnutro3
Projekt s názvom „Revitalizácia vnútrobloku ulíc Hviezdoslavova-Štefánikova v Prešove“ bol podporený v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, ku ktorému bola uzatvorená zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku vo výške 197 929,37 eur (z toho podpora z fondu EÚ 177 094,70 eur). Mesto Prešov sa na revitalizácii vnútrobloku podieľa 5% spolufinancovaním.


Skočiť na hlavné menu