Prešov: Vo vnútrobloku na Ulici 17. novembra pribudne fitnes ihrisko


Dátum: 19.05.2020

Obrázok k aktualite Prešov: Vo vnútrobloku na Ulici 17. novembra pribudne fitnes ihrisko
Vo vnútrobloku na Ulici 17. novembra v Prešove pribudne fitnes ihrisko a oddychová zóna. Mesto postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov aj vďaka eurofondom

 "Vo vnútrobloku vyrastie nové oplotené detské ihrisko s hojdačkou, trampolínou a lanovou vežou. Na nevyužitej zelenej ploche bude vybudované outdoorové fitnes ihrisko a oddychová zóna s lavičkami. Doplnené budú aj odpadkové koše. V rámci objektu budú odstránené aj prašiaky a sušiaky, ktoré sú v nevhodnom technickom stave," uviedol hovorca mesta Vladimír Tomek.

Bude tam tiež vytvorená cesta, chodníky, parkovisko, stojiská pre kontajnery, ale aj oddychová zóna pre obyvateľov spomenutej lokality. Cesta široká tri a pol metra umožní podľa Tomeka bezpečný prejazd vozidiel, pohyb chodcov a bezpečné a pohodlné parkovanie áut. Celý priestor vnútrobloku budú prepájať nové dláždené chodníky. Vodiči budú môcť zaparkovať na 57 parkovacích miestach.

"Dôjde aj k zmene dopravného značenia, na základe ktorého sa zjednosmerní doprava. Tým sa uľahčí nielen parkovanie, ale aj prejazd pre zásobovanie alebo záchranné zložky," povedal Tomek.

Stavba je podľa hovorcu mesta rozdelená na dve časti. Spevnené plochy – cestu, parkovacie miesta a stojiská pre kontajnery realizuje spoločnosť Eurovia SK. Celkové náklady na realizáciu prvej časti revitalizácie vnútrobloku predstavujú 77.880 eur vrátane DPH. Mesto Prešov túto časť financuje z vlastných zdrojov.

"Druhú časť tvorí park, ktorý realizuje spoločnosť Ekoprim. Táto stavebná časť je podporená z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, na základe schváleného projektu. Celkové náklady na realizáciu zelenej zóny vnútrobloku sú v objeme 90.185,94 eura vrátane DPH," vysvetlil Tomek.


Zdroj TASR

Skočiť na hlavné menu