PREŠOV: Druhá etapa modernizácie dopravnej signalizácie na Sekčove si vyžiada ďalšie dopravné obmedzenia


Dátum: 18.11.2022

Obrázok k aktualite PREŠOV: Druhá etapa modernizácie dopravnej signalizácie na Sekčove si vyžiada ďalšie dopravné obmedzenia

Počas nasledujúceho týždňa bude na najväčšom prešovskom sídlisku Sekčov prebiehať druhá etapa modernizácie cestnej dopravnej signalizácie. Týkať sa bude dvoch križovatiek a jedného priechodu pre chodcov na Rusínskej ulici a ulici Arm. gen. Svobodu. Práce si vyžiadajú dopravné obmedzenia.

 

Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, prvú etapu prác v rámci projektu zavádzania moderných technológií do regulácie dopravy na troch križovatkách a jednom priechode pre chodcov na ulici Arm. gen. Svobodu zrealizovali od 2. do 8. novembra. Počas ďalších piatich dní, od pondelka 21. do piatka 25. novembra, prebehne aj druhá etapa modernizácie, ktorá sa bude týkať dvoch križovatiek a jedného priechodu pre chodcov.

 

Modernizácia si vyžiada celkové vypnutie cestnej dopravnej signalizácie na priechode pre chodcov Arm. gen. Svobodu – Kaufland od pondelka 21. novembra od 10:30do stredy 23. novembra do 17:00. V rovnakom čase bude signalizácia vypnutá aj na križovatke Arm. gen. Svobodu – Zemplínska. Križovatka Kuzmányho – Rusínska – Lesík delostrelcov bude následne vypnutá od štvrtka 24. novembra od 07:00 do piatka 25. novembra do 17:00. „V uvedených časoch bude cestná premávka na jednotlivých križovatkách a priechode pre chodcov, v prípade potreby, riadená príslušníkmi dopravnej polície,“ uviedol Tomek.

 

Dodal, že okrem toho bude, z dôvodu výmeny svetelných návestidiel cestnej dopravnej signalizácie a inštalácie vozidlových detektorov do vozovky cestnej komunikácie, na týchto križovatkách dochádzať ku krátkodobým uzávierkam jednotlivých jazdných pruhov s presmerovaním dopravy do voľných jazdných pruhov. Trvanie uzávierok bude približne 20 minút. „Žiadame všetkých vodičov a chodcov, aby pri prechádzaní uvedeným priechodom pre chodcov a križovatkami, dodržiavali pravidlá cestnej premávky, pokyny príslušníkov dopravnej polície a venovali zvýšenú pozornosť dopravnému značeniu,“ upozornil hovorca mesta.
 

V rámci projektu zavádzania moderných technológií do regulácie dopravy vznikne v meste desať SMART križovatiek s aktívnou preferenciou. V rámci projektu inštalujú aj 66 kusov bezdrôtových magneto-detektorov pre identifikáciu vozidiel a 113 kusov komunikačných palubných jednotiek do vozidiel mestskej hromadnej dopravy. Na projekt s celkovým rozpočtom viac ako 972-tisíc eur získalo mesto 95-percentné financovanie z európskych zdrojov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu