Prejav o stave Únie 2020


Dátum: 15.09.2020

Obrázok k aktualite Prejav o stave Únie 2020
V stredu 16. septembra 2020 o 9:00 prednesie predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová  pred plénom Európskeho parlamentu v Bruseli svoj prvý prejav o stave Únie. Na Zastúpení EK na Slovensku budeme tento prejav sledovať naživo. Po jeho skončení bude nasledovať diskusia s pozvanými hosťami.  Diskusie sa zúčastnia Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia EK, Robert Sermek, riaditeľ Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku, Martin Klus (online), štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Iveta Radičová, bývalá predsedníčka vlády SR, Zuzana Kepplová, komentátorka denníka SME a online sa pripojí aj podpredseda Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad Maroš Šefčovičposlanci Európskeho parlamentu Robert Hajšel a Ivan Štefanec. Podujatie bude moderovať Zuzana Gabrižová z EURACTIV Slovensko.
 
Prejav aj diskusiu Kam Úniu posunula kríza? môžete sledovať online na Facebooku Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a do diskusie sa môžete zapojiť aj pomocou aplikácie Slido s kódom #SOTEU2020. V prípade záujmu o účasť na sledovaní prejavu na Zastúpení EK nás prosím vopred informujte a registrujte sa tu. Počet miest je striktne obmedzený.
 
 
Čo je to SOTEU – prejav o stave Únie?
Predseda Európskej komisie každý rok v septembri prednesie v Európskom parlamente správu o stave Únie, v ktorej hodnotí výsledky dosiahnuté v uplynulom roku a predstavuje priority na rok nasledujúci. Predseda v prejave takisto načrtáva, ako bude Komisia riešiť najnaliehavejšie výzvy, ktorým Európska únia v danom období čelí, a predstavuje aj víziu vytvárania budúcnosti EÚ.
Situácia, v ktorej sa Európska komisia v decembri 2019 ujímala úradu, sa pod vplyvom koronakrízy radikálne zmenila. Pozornosť sa z veľkých priorít, akými sú zelená dohoda, digitalizácia a sociálna Európa, presunula na zvládanie pandémie a prispôsobovanie existujúcich aj nových nástrojov na zmierňovanie jej ekonomických dopadov.
Podrobnosti :
Správe o stave Únie 2020
Podujatie: Prejav o stave Únie 2020: Kam Úniu posunula kríza?
Online prenos prejavu
Facebook: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku
Slido: #SOTEU2020
 
Skočiť na hlavné menu