Pozývame vás na oslavy Dňa Európy v Košiciach aj v Bratislave.


Dátum: 09.05.2022

Obrázok k aktualite Pozývame vás na oslavy Dňa Európy v Košiciach aj v Bratislave.
Pozývame vás na oslavy Dňa Európy v Košiciach aj v Bratislave.
 
Po odlúčení spôsobeným pandémiou sa opäť stretneme osobne na spoločnej oslave Dňa Európy 9. mája 2022 v Bratislave. Tieto symbolické euronarodeniny -  Deň Európy – sú príležitosťou  na to, aby sme si uvedomili čo všetko sa nám v EÚ podarilo dosiahnuť vďaka mierovému spolunažívaniu, vzájomnej spolupráci a solidarite.
 
Oslavy spoločne pripravili Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Kancelária Európskeho parlamentu a Európska investičná banka. Tento rok sú pripravené hneď dve oslavy plné súťaží, hudby, umenia, debát, a samozrejme, i množstva milých stretnutí a zaujímavých rozhovorov. 
 
Prvá oslava sa uskutoční 6. mája 2022 v Košiciach (program podujatia nájdete na tomto odkaze) a druhá sa bude konať 9. mája v Bratislave v Starej Tržnici (program bratislavskej oslavy Dňa Európy nájdete na tomto odkaze). V Košiciach bude celodennými oslavami sprevádzať moderátor Jano Gordulič. Hostia môžu počas celého dňa navštíviť Európsku dedinku pred Kinom Úsmev, pripravená je aj diskusia na tému Budúcnosti Európy, či koncert kapely Komajota.   
 
V bratislavskej Starej tržnici budú 9. mája si návštevníci budú môcť pozrieť divadelné predstavenie divadla LUDUS s názvom Naše šaty, nebudú chýbať infostánky krajín EÚ, Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a jeho partnerov. A na programe sú aj dve diskusie Café Európa:
  • Európska únia ako mierový projekt (9:15 – 10:15 h.)
  • Potraviny na prídel? Európske poľnohospodárstvo v čase vojny (13:45 h. )
 
Návštevníci si budú môcť pozrieť aj divadelné predstavenie divadla LUDUS s názvom Naše šaty, nebudú chýbať infostánky krajín EÚ, Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a jeho partnerov.  
 
Podrobný program nájdete na (20+) Deň Európy 2022 | Facebook  
 
Viac o histórii spoločnej EÚ sa dozviete tu: 70 rokov mieru a stručná história EÚ v 12 bodoch.   

Skočiť na hlavné menu