Pozvánka Zelený plán obnovy Slovenska


Dátum: 13.12.2021

Obrázok k aktualite Pozvánka Zelený plán obnovy Slovenska
Radi by sme Vás pozvali na diskusiu na tému ochrany prírody, ktorú spoločne organizujú Zastúpenie EK na Slovensku, Národná implementačná a koordinačná autorita a Ministerstvo životného prostredia SR.
 
Diskusia sa uskutoční 13. decembra 2021 o 9:00 v hybridnom formáte v priestoroch Zastúpenia (Palisády 29). Podujatie bude live streamované pre širokú verejnosť na FB stránkach Plánu obnovy a odolnosti SR ako aj Zastúpenia EK na Slovensku. Médiá sa môžu zúčastniť fyzicky, prosím kontaktujte nás v prípade záujmu.
 
Popis podujatia:
 
  • Dnes je vďaka záverom z konferencie Glasgow globálny konsenzus na tom, že adaptácia na zmenu klímy je prioritou. Lídri sa dohodli, že budú chrániť lesy, ktoré pomôžu zmierniť jej dopady. Plán obnovy a odolnosti so svojimi navrhovanými opatreniami v oblasti adaptácie na zmenu klímy vzbudzujú intenzívne diskusie. Sú tieto obavy opodstatnené? Ako sa Slovensko systémovo pripravuje na zmenu klímy? Aké príležitosti otvorí ochrana prírody aj pre ľudí v regiónoch? Ako Slovensko reaguje na globálne trendy, ako chce podporiť rozmach biodiverzity a ako sa starať o vodné toky prírode blízkym obhospodarovaním? Slovensko má v konečnom dôsledku možnosť pomôcť občanom s obnovou rodinných domov.
 
  • Podujatie otvorí minister životného prostredia Ján Budaj spolu s vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislavom Mikom
     Panel (9:00-10:30):
  • Ladislav Miko, vedúci ZEK v SR
  • Michal Kiča, štátny tajomník, Ministerstvo životného prostredia SR
  • Elena Višnár Malinovská, DG Clima, Európska komisia
  • Michal Wiezik, europoslanec
  • Richard Filčák, SAV, Prognostický ústav SAV
Moderátorka: Irena Jenčová, Euractiv

Skočiť na hlavné menu