Portál verejnej správy podľa NASESu zavádza niekoľko proklientskych zmien


Dátum: 26.03.2018

Obrázok k aktualite Portál verejnej správy podľa NASESu zavádza niekoľko proklientskych zmien
Portál verejnej správy by mal byť priateľskejší pre užívateľov. Služby súvisiace s prepisom auta alebo prepisom bydliska už používatelia nájdu jedným klikom. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), pre zefektívnenie práce s elektronickými službami štátu a zároveň lepšie využívanie e-schránok pribudlo na hlavnej stránke slovensko.sk niekoľko proklientskych zmien.
 
Najčastejšie využívané služby už nebude nutné vyhľadávať, ale portál ich užívateľom ponúkne priamo pod odkazom „Vybrané e-služby“. Tieto služby, ako aj všetky ostatné, bude možné aj naďalej vyhľadávať podľa ich názvu, inštitúcie, životnej situácie či miesta pôsobenia inštitúcie v sekcii „Nájsť službu“. Na najčastejšie využívané služby, napríklad pri prepise auta či zmene bydliska, už bude stačiť jeden klik.
 
"Aby občania radi využívali elektronické služby štátu, musí to byť pre nich čo najefektívnejšie a najkomfortnejšie. Verím, že aj táto malá zmena môže pomôcť mnohým k tomu, aby mohli využívať výhody elektronických služieb,“ vyjadril sa generálny riaditeľ NASES Lukáš Sojka.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu