POPRAD: Stredná odborná škola elektrotechnická chce zmodernizovať vybavenie a postaviť nové pracovisko


Dátum: 29.07.2021

Obrázok k aktualite POPRAD: Stredná odborná škola elektrotechnická chce zmodernizovať vybavenie a postaviť nové pracovisko
Stredná odborná škola elektrotechnická v Poprade plánuje z eurofondov zmodernizovať svoje materiálno-technické vybavenie a postaviť moderné pracovisko pre odborné vzdelávanie, výcvikový polygón. Ide o projekt Zlepšenie vzdelávacej infraštruktúry. Celkové oprávnené výdavky sú vo výške 8,1 milióna eur. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Daša Jeleňová, škola sa uchádza o nenávratný príspevok na tento zámer z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Podľa Jeleňovej však škole v mestskej časti Matejovce zatiaľ žiadosť neschválili, momentálne je v štádiu administratívneho overovania. Žiadaná výška o nenávratný finančný príspevok je podľa jej slov približne 7,7 milióna eur. Výška spolufinancovania zo strany Prešovského kraja ako zriaďovateľa školy je päť percent, teda 405-tisíc eur.

„Výstupom projektu je vybudovanie nového výcvikového polygónu a zariadenia odborných učební a priestorov pre praktické vzdelávanie, a to zriadenie moderného pracoviska zameraného na budúcnosť v oblasti elektrotechniky, automatizácie a strojárstva,“ vysvetlila hovorkyňa. Cieľom je zvýšiť záujem o prácu v elektrotechnickom priemysle a súvisiacich oblastiach.

História školy siaha do konca 19. storočia. V terajšej budove v Matejovciach sídli od roku 1972. V priebehu rokov niekoľkokrát zmenila názov, ten súčasný nesie od roku 2008.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu