Poprad chce za pomoci eurofondov zrevitalizovať vnútroblok pri Svratke za takmer 886-tisíc eur


Dátum: 05.05.2022

Obrázok k aktualite Poprad chce za pomoci eurofondov zrevitalizovať vnútroblok pri Svratke za takmer 886-tisíc eur

Mesto Poprad sa bude uchádzať o financie z eurofondov na revitalizáciu zelene vnútrobloku pri bytovom dome Svratka na sídlisku Juh IV. Predpokladaný rozpočet projektu je takmer 886-tisíc eur. Spolufinancovanie mesta by bolo minimálne päť percent z celkových oprávnených výdavkov, čo predstavuje viac ako 44-tisíc eur. Predloženie žiadosti a dofinancovanie projektu mestom schválili poslanci mestského zastupiteľstva počas svojho zasadnutia v stredu 4. mája.

Projekt je zameraný na funkčnú a estetickú regeneráciu vnútrobloku sídliska s uplatnením ekologických princípov tvorby a ochrany zelene. V rámci projektu sa počíta s rekonštrukciou existujúcich chodníkov, mobiliáru a prvkov drobnej architektúry, ako aj detských ihrísk. Pribudnúť by mali aj nové hracie prvky a prvky na cvičenie. Zároveň je na pláne vybudovanie oplotenia zrekonštruovaného streetbalového ihriska, nových chodníkov a spevnených plôch, výsadba stromov a kríkov, výsadba záhonov a revitalizácia trávnikovej plochy, výmena a doplnenie nového verejného osvetlenia a zavedenie kamerového systému.

Mesto sa bude uchádzať o nenávratný finančný príspevok na projekt s názvom „Revitalizácia zelene Poprad Juh VI - vnútroblok pri bytovom dome Svratka“ v rámci výzvy Integrovaného regionálneho operačného programu.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu