Poltár chce zmodernizovať telocvičňu a areál za viac ako 500-tisíc eur


Dátum: 26.03.2022

Obrázok k aktualite Poltár  chce zmodernizovať telocvičňu a areál za viac ako 500-tisíc eur

Modernizáciu telocvične a jej okolia na Sklárskej ulici pripravila samospráva mesta Poltár. Ako agentúru SITA informovala projektová manažérka z mestského úradu Jana Hájičková, náklady na rekonštrukciu budovy telocvične sú vyčíslené na 507 571,77 eur. Radnica chce 60 percent financovať z nenávratného finančného príspevku vo výške 304 543,06 eur, pričom mesto by sa na projekte podieľalo 40 percentným spolufinancovaním vo výške 203 028,71 eur. Hlavným cieľom projektu je zvýšiť kvalitu služieb v oblasti športovej infraštruktúry pre obyvateľov mesta Poltár a okolitých obcí

Hlavnou aktivitou projektu je modernizácia budovy telocvične a jej areálu. „Mesto by chcelo získať financie na zateplenie obvodového plášťa budovy, výmenu okien a dverí a rovnako aj na zateplenie strechy. V interiéri haly by sa opravil povrch a vymenila palubovka hracej plochy. Projekt rieši aj okolie mestskej haly, kde by sa v areáli využil priestor na vybudovanie novej bežeckej dráhy a dvoch nových multifunkčných ihrísk. V neposlednom rade by sa opravilo aj oplotenie areálu,“ konkretizovala projektové manažérka s tým, že cieľom je zlepšiť aktuálny technický stav budovy, tepelno - technické vlastnosti obalových konštrukcií, zvýšiť estetickú hodnotu budovy a jej areálu.

Na stavebné práce je aktuálne vyhlásené verejné obstarávanie. „Predpokladaný začiatok rekonštrukcie je určený na štvrtý kvartál tohto roka. Rekonštrukcia je naplánovaná na sedem mesiacov a ovplyvní užívateľov po dobu realizácie hlavných aktivít, keď vnútorné priestory telocvične nebudú môcť byť využívané,“ popísala Hájičková a dodala, že po dokončení bude športovisko slúžiť obyvateľom mesta Poltár a jeho okolia. „Rovnako budú športovisko aj naďalej využívať obe základné školy a športové kluby,“ uzavrela manažérka.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu